SZOLGÁLTATÁSOK
Párkapcsolati és családi mediáció
A család és a párkapcsolat a legmélyebb emberi kapcsolódások területe. Az itt megjelenő konfliktusok alapvetően meghatározzák működésünket és sorsunkat. Közös, és a legmélyebb rétegekbe hatoló érdek ezek rendezése. Az alábbi területeken állok rendelkezésedre peres és nemperes eljárásokban egyaránt: párkapcsolat felbomlása, válási helyzet, szülői felügyelet gyakorlása, vagyonmegosztás és lakáshasználat, tartásdíj, szülő-gyermek konfliktusok, egyéb rokoni érdekviták.
Gazdasági és kereskedelmi mediáció
A gazdasági élet szereplői között, a vevő-szállító kapcsolatokban ökológiailag is az alternatív vitarendezés felé vezet a konfliktusok hatékony megoldása. Ha a vitás helyzetben a felek kommunikációja olyan irányt vesz, melyet önmagukban nem tudnak feloldani, de közös érdek a megoldás, szükséges lehet egy független, semleges, pártatlan fél bevonása, aki segít kialakítani a közös hangot. A gazdasági mediáció területei: pénzkövetelés és egyéb szerződésben kikötött jogok, kötelezettségek érvényesítése, minőségi és egyéb reklamációk konfliktusai.
Ingatlanforgalmi ügyletek mediációja
Magyarországon még mindig az ingatlan az a vagyoni elem, melyhez a legtöbb érzelmi meghatározottság társul. Az egyre bonyolultabb jogügyletek konfliktusai hosszú peres eljárást vetíthetnek elő, mellyel szemben a közvetítői eljárás egy sokkal rövidebb és olcsóbb folyamat, melyben a felek között létrejött megállapodás perbeli egyezségbe foglalható, illetve bírósági határozattal végrehajthatóvá tehető. Elsősorban forgalmi értéket érintő érdekvitákban és konfliktusokban állok rendelkezésedre.
Közösségi és oktatási mediáció
A csoportok, közösségek, oktatási intézmények konfliktusaiban történő közvetítés célja, hogy a konfliktusban érintettek megismerjék egymás álláspontját, szükségleteit, igényeit és közösen alakítsák ki a konfliktus feloldásának megoldási eszközeit és cselekvési protokolljait annak érdekében, hogy a csoport és közösség teljesebben, egészlegesebben működhessék. Ha a csoportban normává, gyakorlattá tesszük a konfliktuskezelést, ezzel gyermekeink tudatosságát is tágítjuk.
Resztoratív konfliktuskezelés
Helyreállító
konfliktuskezelés alatt azon eljárás értendő, amely az áldozatot és az elkövetőt és
bármilyen, a cselekmény által érintett személyt és közösséget bevon, hogy
együttesen dolgozzák ki a cselekményre adandó válaszokat és a tett
következményeként kialakult problémák megoldását. Resztoratív kimenetel a
resztoratív folyamat eredményeként létrejövő megállapodás. E megállapodás
célja az egyéni és kollektív szükségletekre történő válaszadás, a felek
felelősségének feltárása, valamint a sértett és elkövető fél reintegrációja. A
megállapodás tartalma vonatkozhat például a közösség számára nyújtott
jóvátétel, helyreállítás, szolgáltatás biztosítására
Szervezeti konfliktuskezelés
A jövő szervezetei Frederic Laloux szerint az emberi tudatosság egy új, éppen megszülető szintje által inspirált szervezetek, ahol az egyéni és csoportos vállalati fejlődés és önmenedzsment áll a középpontban. Ha az önmenedzsmentet be szeretnénk építeni, 3 elemet kell gyakorlattá tenni: a tanácsadás folyamatát, a konfliktusmegoldási mechanizmusok kialakítását és a kollégák véleményén alapuló értékelési és javadalmazási folyamatok kialakítását. A szervezeti konfliktuskezelés célja a konfliktusmegoldási mechanizmusok kialakítása és élővé tétele a szervezetben.